Recept na Plnené Šišky (šišky)

blog-post image

Postup prípravy

Krok 1.

Do preosiatej múky urobíme jamku a nasypeme do nej rozdrobené droždie, lyžičku cukru z naváženého množstva a zalejeme polovicou letného mlieka.Vidličkou v jamke premiešame droždovu zmes a prikryjeme tenkou vrstvou múky. Misu prikryjeme.

Krok 2.

Rúra musí byť vyhriata na max. 30°C. Do takto predhriatej rúry vložíme misu na 15 minút.Medzitým do misy dáme vajce a žĺtka, cukor a šlahačom našľahala.Pridáme rum, vanilkový cukor, zostávajúce mlieko a vsetko prešľahám.

Krok 3.

Vyberieme múku s kváskom.Prilejeme mliečnu zmes.Vezmeme si šlahač s vlnitými násadkami a začneme miešať. Po chvíľke pridáme ešte štipku soli a roztopené maslo.Miešame cesto dobrých 10 minút.

Krok 4.

Cesto posypeme múkou, misu prikryjeme a znovu vložíme do rúry.Tento krát na 20 minút.Po tomto čase misu vyberieme a vidíme, že cesto už začalo pracovať.Dosku podsypeme dobre múkou a vyklopíme naň cesto.Vsetko prepracujeme a múku zapracujeme do cesta.

Krok 5.

Musíme ho naozaj dobre prepracovať. Z cesta sa nám dá urobiť pekná guľa.Guľu znovu vrátime do misy, posypeme ju múkou,prikryjeme a dáme do rúry na definitívne kysnutie.Cesto kysne 60 minút.Po tejto dobe si pripravíme plechy, ktoré posypeme múkou.

Krok 6.

Kúsok cesta tvarujeme do guľatého batôžteka a hotové guľky, dobre gúľame o hladkú pracovnú plochu. Ich povrch musí byť naozaj hladký. Guľku v dlaniach splostíme a ukladáme v odstupoch na vysypaný plech.

Krok 7.

Šišky aby sa čo najmenej porušil ich krásny guľatý tvar a vkladáme ich po pár kusov do rozohriateho oleja.Šišky prikryjeme pokrievkou ! a vyprážame 2 minút. Po dvoch minútach obrátime na druhú stranu a už bez pokrievky !vyprážame ďalšie dve minúty.

Krok 8.

Lekvár, ktorým ideme plniť, by mal byť hladký, ak je príliš tvrdý, tak ho rozohrejte na slabom plameni. Lekvár vložíme do sáčku s násadkou na plnenie šišiek.

Krok 9.

Napichneme a naplníme. Šišky pocukrujeme a podávame. Dobrú chuť. ????

blog-post image
blog-post image
blog-post image
blog-post image
blog-post image
blog-post image
blog-post image